Адвокати адвокатського бюро «Титикало та партнери» відстояли інтереси ОСББ у суді у спорі з екологічною інспекцією

Справа адвокатів адвокатського бюро «Титикало та партнери» завершилась перемогою клієнта, яким виступило Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Підставою для позову ОСББ стало проведення планової перевірки Державною екологічною інспекцією
м. Києва. За результатами перевірки було винесено припис,  яким ОСББ було зобов’язано  усунути певні порушення. Не погоджуючись з фактом проведення перевірки та висновками ОСББ звернулось з позовом до суду.

Суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги, виходячи з того, що дії та рішення Державної екологічної інспекції є неправомірними, в силу того, що Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не є суб’єктом господарювання, а відповідно на нього не поширюється дія норм Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” , а тому екологічна інспекція взагалі не мала права включати до плану перевірки проведення перевірки ОСББ.

Державна екологічна інспекція м. Києва не погодилась з прийнятим рішенням та оскаржила його в апеляційному порядку. Суд апеляційної інстанції залишив в силі рішення суду першої інстанції без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.

Киівський апеляційний адміністративний суд погодився, що Державна екологічна інспекція України протиправно включила об’єднання співвласників багатоквартирного будинку до плану заходів нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, оскільки об’єднання не здійснює господарську діяльність та не являється суб’єктом господарювання, а також не відноситься до групи суб’єктів середнього ступеня ризику.

З рішенням суду можна ознайомитись тут.