Чому для європейців ризикований бізнес на українській землі?

Роман Титикало для програми ЦРУ, 24 Канал.

За статистикою Національного банку України, за останні кілька років заробітчани перерахували в Україну у 4 рази більше ніж іноземні інвестори. Такі показники є не безпідставними та напряму пов’язані зі складнощями ведення бізнесу в Україні.

Основні з них – складощі при отриманні дозвільних документів, заплутаність українського законодавсва та відсутність механізму захисту інвесторів.

З такою проблемою зіткнувся бізнесмен із Бельгії, який інвестував у козину ферму на Львівщині, взявши в оренду земельні ділянки у селян та придбавши стару радянську ферму. Вже протягом багатьох років фермер не може оформити оренду під власні будівлі ферми. Сьогодні від нього вимагають оплатити розроблення детального плану території, хоча подальше будівництво на ділянці бізнесмен не планує.

У своєму коментарі для 24 каналу Роман Титикало, керуючий Адвокатського бюро «Титикало та партнери» дав поради щодо складнощів, що виникають у іноземного фермера та зазначив:

«…Якщо є існуючі будівлі та споруди на земельних ділянках, оформлювати чи замовляти детальний план для того, щоб відвести ділянку для обслуговування існуючої споруди, не потрібно».

Повну версію сюжету дивіться за посиланням.