Директор АБ “Титикало та партнери” Роман Титикало виступив на щорічному українсько-німецькому студентському семінарі “Україна: проблеми та можливі шляхи їх вирішення”

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся другий щорічний українсько-німецький студентський семінар «Україна: проблеми та можливі шляхи їх вирішення»

З 1 по 7 лютого 2016 року юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з Берлінською школою економіки та права провів другий щорічний українсько-німецький студентський семінар на тему «Україна: проблеми та можливі шляхи їх вирішення», присвячений обговоренню нагальних для українського сьогодення політико-правових питань.

Організаторами семінару виступили Центр німецького права юридичного факультету КНУ (www.zdr.knu.ua/ua/) та Берлінська школа економіки та права (www.hwr-berlin.de/). Високий рівень організації заходу вдалося забезпечити завдяки злагодженій роботі декана юридичного факультету Івана Сергійовича Гриценка, заступника декана юридичного факультету з міжнародних зв’язків Олесі Олександрівни Отраднової,  директора Центру німецького права Романа Сергійовича Мельника, директора Інституту по співробітництву з країнами Центральної та Східної Європи у сфері публічних реформ, професора Берлінської школи економіки та права Остена Баллера, а також координатора проекту, аспірантки кафедри адміністративного права Альони Казанцевої.

Насичена програма семінару передбачала виступи учасників із доповідями на попередньо визначені теми, а також обговорення спірних питань в ході панельних дискусій.

На семінарі також виступив з доповіддю адвокат, директор Адвокатського бюро “Титикало та партнери”, координатор проекту «Правова допомога учасникам АТО» Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України».

Варто зазначити, що, незважаючи на плюралізм поглядів та думок, дискусія завдяки повазі учасників до позицій один одного відбувалася у дружній та невимушеній атмосфері. Основна мета семінару, а саме обмін думками та поглядами на політичну ситуацію в Україні між студентами різних країн, безперечно була досягнута.

Протягом семінару учасники мали змогу обговорити теми, пов’язані із критичною оцінкою подій Революції гідності, 2014 року; оцінкою ситуації в Криму, Донецьку та Луганську відповідно до норм міжнародного права; проблемами реалізації та контролю мінських домовленостей; визначенням завдання і ролі ОБСЄ, а також формуванням нової стратегії НАТО в світлі ситуації в Україні; проблемами реалізації ряду політико-правових реформ, тощо.

Програма семінару передбачала також перегляд документальних стрічок про події в Україні, зустріч з членами волонтерських та неурядових громадських організацій, а також представниками громадянського суспільства, екскурсійну програму для німецьких гостей та вільний час для неформального спілкування.

Крім студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, українську сторону представляли студенти Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Національного авіаційного університету.