Як відшкодувати збитки, завдані джерелом підвищеної небезпеки?

Роман Титикало, голова Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник Адвокатського бюро «Титикало та партнери», депутат Київської обласної ради, 20 липня 2016 року виступив модератором дискусії на семінарі, присвяченому обговоренню проблемних питань відшкодування збитків, завданих джерелом підвищеної небезпеки.

В якості експертів виступили: Олексій Лутак, начальник відділу правового забезпечення та регламентних виплат з міжнародного страхування Моторного (транспортного) страхового бюро України, Дмитро Сакалюк, адвокат, постійний лектор на заходах з підвищення кваліфікації адвокатів, Сергій Волочай, директор консалтингової компанії SeLeV Consulting Group Ltd, Олексій Мухін, заслужений економіст України, перший віце–президент Союзу експертів України, член Експертної Ради Союзу експертів України.

Пан Олексій у своїй доповіді детально розкрив аспекти роботи з неплатоспроможними страховиками та розповів про стан судових розглядів справ про банкрутство колишніх членів МТСБУ, наслідки наявності/відсутності вимоги до страховика в реєстрі вимог кредиторів. Крім того спікер навів для прикладу постанови ВГСУ з проблемних питань. Другу частину доповіді було присвячено виплатам в міжнародній системі автомобільного страхування «Зелена картка».

Пан Дмитро розповів учасникам корисну та практичну інформацію з теми, детально зупинився на важливості правильного фіксування ДТП та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Олексій Мухін, продовжуючи питання, розглянув питання проведення експертизи та діяльності експертів у справах про ДТП, а також проблемні питання визначення вартості збитків, завданих у результаті ДТП.

На завершення заходу пан Сергій поділився з присутніми власним професійним досвідом компенсації моральної шкоди, а саме розкрив особливості визначення предмета доказування в таких випадках, навівши для прикладу конкретні приклади із своєї практики.