Роман Титикало: розміщення реклами посередницьких компаній в державних органах незаконно

Виконуючий директор «Союзу захисту підприємців», адвокат Роман Титикало розповів журналістам видання «Ділова столиця» про те, як позбутися від тих, хто заробляє на наданні послуг органами влади і, чому це не відбувається.

Наскільки законно те, що окремі держоргани працюють виключно через посередників?

-Робота через посередників не тільки не дозволена законом, а є проявом корупції, тому за таку діяльність необхідно притягати до відповідальності відповідно з ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції». У випадку виявлення зазначених фактів потрібно звертатися до прокуратури або в інші правоохоронні органи.

Чому самі підприємці не борються з такими компаніями?

-На мій погляд, корупційні злочини та зловживання трапляються за мовчазною згодою байдужих та наляканих. Наведу приклад. Митниця склала неправомірний протокол про порушення митних правил, встановив перевищення дозволеної ваги вантажу у вагоні на 3 т. При цьому представництво цього органу вилучило весь вагон, а не тільки зайву вагу. Підприємець на зустрічі зі мною скаржився, говорив, які вони негідники і, що таких потрібно карати. А коли я запропонував написати скаргу до правоохоронних органів та оскаржити дії інспектора, він замислився та відповів, що йому ще не раз провозити товар через митницю, тому – якщо він і переможе у боротьбі – потім йому обов’язково «віддячать». Схожа ситуація і в Держархбудінспекції. Коли пропонуємо будівельникам скаржитись, погоджуються не всі: інспекція у регіоні одна, і туди все одно доведеться звертатись.

Яка середня вартість посередницьких послуг у держорганах Києва?

-Ціна питання у держорганах стартує від 500$ та вище. Наприклад, посередники, які обіцяють допомогти пройти сесію Київради, щоб подовжити дію договору оренди ділянки землі, просять більше 100 тис.$ Хоча не виключено, що це аферисти, які не вирішують таких питань, а Київрада самостійно приймає рішення відповідно до закону. Хочу звернути увагу, що якщо я, наприклад, проведу аналіз та оприлюдню вартість посередницьких послуг на рішення тих чи інших питань в держорганах, держслужбовці можуть це кваліфікувати як наклеп.

Чи законно розміщувати рекламу посередницьких послуг у стінах держорганів?

Зазвичай реклама розміщається не у самому держоргані, а поруч – на приватній території. У цьому випадку говорити про корупцію не можна. Що стосується розміщення реклами у самих держорганах – це незаконно. І загалом таке рідко трапляється.

Першоджерело: http://www.dsnews.ua/politics/102549