Як складно скасувати зареєстроване право власності ?

На даний час значно спростили процедуру державної реєстрації прав , і в цій ситуації постає питання це на краще чи ні?

Слідкуючи за ситуацією, на жаль, бачимо, що реєстрація здійснюється в багатьох випадках помилково чи протиправно, але вона може бути скасована відповідно до ст. 34 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” тільки через суд чи комісію Мінюсту.

17 лютого адвокати Адвокатське  бюро «Титикало та партнери» успішно захистила права клієнта – у Київському апеляційному адміністративному суді в спорі з Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві та державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві. Інтереси клієнта представляв керівник АБ «Титикало та партнери» Роман Титикало.

Предметом апеляційного оскарження стала постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 грудня 2015 року, якою було відмовлено в задоволенні адміністративного позову про визнання неправомірним дій державного реєстратора щодо реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, а також скасування рішення державного реєстратора про реєстрацію права власності на приміщення та відповідно скасування свідоцтва про право власності.

Під час розгляду апеляційної скарги судом встановлено, що державним реєстратором було допущено помилку та зареєстровано право власності без належних на те правових підстав.

Позивач також посилався в позові як на підставу  позову  на факт підробки певних документів , які були використанні при державній реєстрації прав.

В даній справі суд зайняв з одного боку цікаву , а з іншого небезпечну правову позицію, що: «… державний реєстратор перевіряє наданий для реєстрації права власності на майно пакет документів лише його повноті та відповідності переліку, встановленому Законом та не зобов’язаний перевіряти дійсність, чинність, законність тощо наданих документів».

З наведеного твердження випливає, що реєстрація буде правомірною навіть у випадку коли при реєстрації права власності використовувались підробленні документи.

Суд апеляційної інстанції рішення суду першої інстанції скасував, а позов задовольнив.

Детальніше: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55867550