Блог
Січень 14, 2019

ТОП-5 сайтів для перевірки надійності забудовника

Щоб покупка об’єкту нерухомості не перетворилась у ризик усього життя, потрібно відповідально поставитись до питання її придбання.Часто, вклад коштів у сумнівний об’єкт виникає через звичайну людську необачність, хоч всі відповіді, як правило, і лежать на поверхні.
Існує два прості способи, які допоможуть переконатись у тому, що ваші кошти у безпеці: звернутись до юриста або власноруч проаналізувати надійність забудовника.
Чи може людина самостійно проаналізувати той об’єкт нерухомості, у який вона хоче інвестувати кошти? Звичайно.
Перше, що має зробити потенційний покупець, якщо об’єкт знаходиться на етапі будівництва, – прийти у відділ продажу та взяти первинну документацію, щоб отримати інформацію про забудовника. Річ, яку необхідно з’ясувати в першу чергу, – хто здійснює будівництво.
Другим кроком має стати перевірка компанії у Єдиному державному реєстрі. Для цього необхідно зайти на сайт Міністерства юстиції України та увівши назву юридичної особи чи код ЄДРПОУ дізнатись хто є власником, розмір статутного фонду та юридичну особу, яка здійснює будівництво.
Переконатись у надійності забудовника допоможе також і інформація про право власності на земельну ділянку, та за ким воно закріплене. Земля є основою для подальшого будівництва, а без аналізу права на земельну ділянку неможливо зрозуміти чи наявний дозвіл на її забудову. На цьому, третьому кроці, у нагоді стане ресурс Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Саме тут можна з’ясувати чи зареєстровано право оренди або право власності на ділянку, де споруджуються об’єкти нерухомого майна.
На фінальному четвертому етапі перевірки незайвим буде перевірити земельну ділянку і у Публічній кадастровій карті, щоб зрозуміти, що це саме та ділянка, її форма та розмір. Наприклад, тут можна отримати дані, що ділянка знаходиться у комунальній власності, а її площа складає 2 га землі. Якщо об’єкт нерухомості знаходиться у межах столиці, на сайті Містобудівного кадастру Києва можна побачити ділянки, на яких здійснюється будівництво та перелік дозвільної документації на нього.
Як додатковий ресурс можна розглядати Реєстр дозвільних документів-ДАБІ, де у публічному доступі міститься інформація про декларації щодо готовності об’єктів, декларації про початок будівельних робіт, дозвільні документи на виконання будівельних робіт, сертифікати про введення об’єктів в експлуатацію тощо.