Новини
Березень 24, 2015

Обговорення проблемних питань незавершеного будівництва

23 березня 2015 року на засіданні комітету з нерухомості та будівництва та Комітет з цивільного, сімейного і спадкового права Асоціації правників України (АПУ) провели засідання для обговорення проблемних питань щодо об’єктів незавершеного будівництва.

«Об’єкти незавершеного будівництва стали виразками на карті міста. Фінансова криза дуже підкосила багатьох забудовників. Багато проектів так і залишилися незавершеними. Рано чи пізно забудовнику, інвесторам, міській владі та кредиторам доведеться розв’язати проблемне будівництво. На цьому шляху кожний учасник зіткнеться з масою підводних каменів і складнощів. Але дорогу здолає той, хто йде», — коментує адвокат Олександр Горошинський, партнер адвокатської фірми GORO legal, який виступив одним з ініціаторів проведення засідання.

Своїм досвідом з колегами на засіданні ділилися також Дмитро Овсій, партнер АФ GORO legal, юрист, фахівець з управління активами, Роман Титикало, голова Комітету з цивільного, сімейного та спадкового права, адвокат, керівник Центру правової допомоги БФ «КОЛО». Модератором заходу став Станіслав Герасименко, голова Комітету з нерухомості та будівництва, начальник юридичного відділу в ТОВ «Сушия».

Правники розглянули правовий статус об’єкта незавершеного будівництва, особливості обігу об’єктів незавершеного будівництва та реєстрації об’єкта незавершеного будівництва як об’єкта нерухомого майна. Окремо було розглянуто деякі кримінально-правові аспектита можливість реєстрації при неповному комплекті документів та права на об’єкти незавершеного будівництва різних суб’єктів (інвестори, органи місцевого самоврядування, забудовники, генпідрядники, банки та ін.).