Преса про нас
Червень 11, 2018

Село Забір’я не буде об’єднуватися в Боярську ОТГ – рішення суду

Редакція Громада Київщини вирішила з’ясувати у юриста Романа Титикала, чому Забір’я виступає проти децентралізації й не бажає об’єднуватися з іншими населеними пунктами в одну громаду і чи можуть інші громади розраховувати на те, що виграють суди, якщо не згодні з рішеннями своїх рад.

Громада Київщини: Що таке об’єднані територіальні громади (далі – ОТГ), та чому наразі так актуально їх створення?

Роман Титикало: В Україні пройшли вже кількасот виборів до ОТГ, але для багатьох людей залишається незрозумілим, що це таке і навіщо вони потрібні. Вибори до ОТГ стали справжнім випробуванням для громад.

5 лютого 2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», у який вже вісім разів вносились зміни. Відповідно до цього закону було розпочато процес об’єднання суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст.

Фактична суть реформи – передати більше можливостей людям порядкувати у своєму місті чи селі. Керівництво ОТГ ближче до простої людини, ніж керівництво районів, які існували та існують досі. Це плюс, оскільки дії влади матимуть прозоріший характер, а скарги чи пропозиції населення дійдуть до компетентних керівників. З іншого боку, ОТГ більша за громаду «старого зразку» та має територію і повноваження, які дозволяють думати про залучення інвестицій, приваблення туристів і розвиток місцевої інфраструктури.

Здається, така система вигідна всім: чиновники вищого рівня не будуть займатися тим, в чому вони часто не розбираються, а місцеві органи отримують простір для роботи. Звісно, з цими можливостями приходить і відповідальність: як урядуєш своєю громадою, такою вона і буде.

Але у всього доброго, якщо воно потрапить у невмілі руки, можуть бути і негативні наслідки. Так сталось в селі Забір’я Київської області.

Редакція: Що саме стало причиною конфлікту щодо створення Боярської ОТГ?

Роман Титикало: Громада села Забір’я звернулась до мене з проханням допомогти захистити їхні права, оскільки без позитивних рішень громадських слухань депутати Забірської сільської ради проголосували за об’єднання села Забір’я  з містом Боярка Київської області в ОТГ.

 

Повну версію інтерв’ю читайте за посиланням.